Imperatori „ukrotili“ Pantere

950

Imperatori Niš – Pančevo Panthers 38:35 (6:7, 17:0, 0:14, 15:14)

Pomoćni teren SC „Čair“. Gledalaca: 500.

Kretanje rezultata:
6:0 Stefan Stefanović pas 28 jardi ka Džoelu Leju, Petar Goić neuspešan PAT
6:7 Vili Šird pas 20 jardi ka Vitu Popovskom, Nemanja Zubović uspešan PAT
9:7 Goić fild gol 25 jardi
16:7 Stefanović pas 22 jarda ka Ričardu Samjuelu, Goić uspešan PAT
23:7 Stefanović pas 80 jardi ka Samjuelu, Goić uspešan PAT
23:15 Šird pas 20 jardi ka Bratislavu Bošnjaku, Vladimir Trajanović pretvaranje za dva
23:21 Šird pas 30 jardi ka Zoranu Todoroviću, neuspešno pretvaranje za dva
31:21 Lej trčanje 10 jardi, Lej pretvaranje za dva
31:27 Šird trčanje 5 jardi, neuspešan PAT
38:27 Lej trčanje 8 jardi, Goić uspešan PAT
38:35 Šird pas 15 jardi ka Bošnjaku, Šird pretvaranje za dva

U izuzetno neizvesnom i zanimljivom susretu trećeg kola, koji je umnogome odlučivao o plasmanu u plej-of, niški Imperatori nadigrali su na svom terenu pančevačke Pantere, rezultatom 38:35 i tako uz Vukove ostali jedini neporaženi tim u Sportklub Superligi.

Mladi kvoterbek Stefan Stefanović od starta je sjajno predvodio svoj tim i upošljavao raspoložene Amerikance Džoela Leja i Ričarda Samjuela, pa se na poluvremenu činilo da će Nišlije lako izvojevati pobedu. (23:7)

Međutim, u nastavku je proradio i protivnički vođa napada, Vili Šird, koji je u potpunosti razmrdao saigrače i doveo ih na prag izjednačenja na kraju treće deonice (23:21). Pokušao je tada Šird i da pretvori za dva poena, ali neuspešno.

Rasplamsala se borba u poslednjoj deonici. Na jednoj strani je Lej uvećavao vođstvo trčanjem, dok je na drugoj najviše „vukao“ Šird. Viđena su još po dva tačdauna, pa su bodovi ostali u Nišu.

Zanimljivo je da je i prošlogodišnji okršaj završen pobedom Imperatora od „plus tri“ (40:37).