
Dva dana posle ukidanja vanredne situacije u Srbiji, uslovljene poplavama, u nedelju, 25. maja, biće odigrano nekompletno 5. kolo Sportklub Superlige Srbije. Na programu će biti dva meča, u Novom Sadu i Pančevu.
Duel u Pančevu, u kojem će se od 13 časova na stadionu SC “Mladost” sastati domaći Panteri i Indiansi iz Inđije, od velikog je značaja za obe ekipe. Sa jedne strane, obe ekipe gaje nade da bi mogle da se plasiraju u plej of u poslednja tri kola, ali istovremeno zaziru od mogućnosti ispadanja. Indiansi su tesno izgubili u prošlom kolu od Imperatora, dok su Pančevci bili bolji na gostovanju u Mladenovcu.
– Poslednjih 10 dana svedoci smo velike katastrofe koja je zadesila celu Srbiju. Želim da napomenem da su se Panteri angažovali da pomognu kako punjenjem džakova, tako i dostavljanjem neophodne humanitarne pomoći. Velika je stvar što su pomoć pružili svi klubovi američkog fudbala i što su svi bili usredsređeni samo na jedno – da pomognu! Sa prekidom vanrednog stanja u Srbiji, otvorila se mogućnost da ipak odigramo utakmicu u protiv Inđije. Moramo biti fokusirani i dati sve od sebe, bez obzira na tešku nedelju iza nas. Verujem u pobedu kao potvrdu dobre forme – rekao je Miloš Janković, defanzivni tekl Pantera.
Sa druge strane, defanzivni tekl Indiansa, Nebojša Milošević, pre ističe da njegov tim želi da trijumfom obezbedi opstanak u ligi.
– Pojačani Derelom Tejtom, očekujemo još jednu pobedu, koja nam je važna za opstanak u Superligi. Sa Pantersima nismo do sada odmeravali snage, ako ne računamo juniorske i fleg timove. Nesumljivo su dobra ekipa, sa dugogodišnjim stažom u Superligi. Kao naš adut vidim našu uigranost, ali i želju da ostanemo deo elitne divizije, što nam je i bio prioritetni cilj ove godine. Sa odličnim importima, želimo i da zabeležimo što je moguće bolji plasman, takođe – rekao je Milošević.
Drugi duel odigraće se na stadionu FK “Kabel” u Novom Sadu, gde će od 16 časova domaće Vojvode biti apsolutni favorite protiv Forestlendersa iz Mladenovca, koji ove sezone još nisu upisali pobedu u Sportklub Superligi.
Duel između Imperatora iz Niša i Vukova iz Beograda odigraće se u utorak 27. maja. Zbog nemogućnosti da neposredno po ukidanju vanredne situacije brzo organizuju i obezbede teren, a kako bi izašli u susret Vukovima, Imperatori su pristali da zamene domaćinstvo i da ovaj meč odigraju na Adi Ciganliji. Zbog zakazanog termina u okviru CEFL i CEI, utakmica između Beograd Blue Dragonsa i Kragujevac Wild Boarsa odložena je za 31. maj.