CEFL: Vukovi iznad Alpa, u Ljubljanu po finale

654

Na  drugoj  utakmici  poslednjeg  kola  gostujući  SBB  Vukovi  imali  su,  lak  zadatak  protiv desetkovane  odbrane  austrijskih  Blu  Devilsa.  Utakmica  nije  bila  od  rezulatskog  značaja  jer  su Silverhoksi i GAT Dukesi, po okončanju svoje utakmice, prethodno već odredili parove u polufinalu, pa je bilo izvesno da će “čopor sa Ade” zauzeti treće mesto i u polufinalu se sastati sa drugoplasiranim Silverhoksima u Ljubljani.

Napadi SBB Vukova odvijali su se uglavnom po zemlji, koji su tako već nakon prve četvrtine vodili 21:0 preko trkača Mihaila Josovića i Marka Bakovića, kao i kvoterbeka  Majlsa  Gejtsa.  Ovaj  startni  vođa  napada  SBB  Vukova  se  i  povredio  u  prvom poluvremenu, pa je utakmicu u drugom organizovao juniorski reprezentativac Srbije, Dimitrij Jonev. To nije ukočilo napad Beograđana, koji su zavrsili utakmicu rezultatom 56:13.

GAT Dukesi su po okončanju utakmice u Sloveniji bili na drugom mestu tabele, ali ih je pobeda SBB Vukova potom promovisala na lidersku poziciju, zbog najbolje poen razlike između tri tima sa podve  pobede.  U  polufinalu,  Vojvode  će  u  Novom  Sadu dočekati Blu  Devilse  u  reprizi  otvaranja  sezone  na  istom  terenu  između ovih  protivnika.