
Kragujevačka ekipa Wild Boars i beogradska Blue Dragons sastaće se u subotu 18. juna u okviru poslednjeg kola ligaškog dela prvenstva. Biće to 10. duel ove dve ekipe, a prvi nakon 2014. godine. Kik-of je u 15.00 časova.
I dok su „Veprovi” već obezbedili učešće u plej-ofu sa 2. pozicije na tabeli „Sport klub” Prve lige Srbije, Blue Dragonsima se pruža jedinstvena šansa da eventualnom pobedom preteknu ekipu iz Pančeva i tako se plasiraju među četiri najbolja tima američkog fudbala u Srbiji.
I jedan i drugi tim doveli su pojačanja, doduše s različitim ciljevima. U Wild Boarse se vratio dugogodišnji ofanzivni linijaš Dejan Janković, popularni Kuglica, nakon što je okončao sezonu u francuskom timu Black Panthers iz Tonona, a s njim su pristigli i francuski reprezentativci – Andreas Beca (RB) i Rodrigo Aližen (DB). Cilj dolaska igrača iz inostranstva je, prema rečima nadležnih u klubu, napad na titulu.
S druge strane, „Zmajevima” se pridružio dvadesetšestogodišnji Amerikanac Darel Tejt koji igra na poziciji raninbeka i lajnbekera (RB/LB) i i čiji je zadatak da pojača redove svojih novih saigrača, ne bi li pobedom nad Kragujevčanima obezbedili učešće u plej-ofu.
– Opstanak u elitnom rangu je obezbeđen trijumfom nad Imperatorima na gostovanju, a pobedom nad Legionarima na domaćem terenu otišli smo korak dalje i obezbedili zadovoljavajuću poziciju pred žreb sledeće sezone. Trenutni skor nam daje nadu i za plej-of. Moraćemo da ipak stisnemo zube i damo svoj apsolutni maksimum protiv „Veprova” – izjavio je za naš sajt Nikola Davidović, predsednik i ofanzivni linijaš „Plavih zmajeva”.
Milan Pavlović, centar „Divljih veprova” i povremeni reprezentativac, iščekujući naredni meč, rekao je da je povratkom Dejana Jankovića Kuglice ofanzivna linija dobila novu dimenziju, pre svega u sigurnosti i čvrstini, a ocenjujući preostala dva pojačanja, kazao je da su momci odlični igrači i to će se videti već na utakmici sa „Zmajevima”.
– Vredno smo radili u proteklom periodu i verujem da će to da se odrazi i na terenu. Naša forma je iz dana u dan bolja, treneri su odradili odličan posao tempirajući je za plej-of mečeve koji slede – rekao je Pavlović.
Kada je reč o protivničkoj ekipi, Branislav Petrović, defanzivni linijaš reprezentacije Srbije takođe iz redova Wild Boarsa, smatra da je to tim s puno nepoznanica.
– To je podmlađena ekipa uz nekolicinu prekaljenih igrača koji su ove sezone pokazali da su u Prvoj ligi da bi tu i ostali, da nemaju problem da pružaju odlične partije kad im se dodeli uloga autsajdera. Ono što posebno zapada za oko je potpuno nova defanzivna linija koja je odigrala nekoliko odličnih mečeva ove sezone – procenio je Branislav Petrović, ne krijući uzbuđenje pred naredni meč koji će poslužiti kao poslednja provera pred plej-of, ali i koji će biti premijera novih saigrača iz Francuske, koji su se sjajno uklopili i od kojih se očekuje da dosta pomognu u nastavku sezone:
– Očekujem pravi spektakl, u svakom smislu te reči! Pre svega, sastaju se dve odlične ekipe, tradicionalno veliki rivali. Drugo, ova utakmica će biti odigrana na za nas prijateljskom terenu, u selu Brzan. Dakle, sem što će biti odlična sportska predstava, biće i svojevrsna promocija američkog fudbala u delu zemlje gde baš i nije toliko zastupljen, pa će meč bez sumnje biti odlično propraćen – izjavio je Branislav Petrović.
I baš kako je definazivni linijaš Petrović i najavio, ova utakmica odigraće se u selu Brzan nadomak Batočine, na terenu Fudbalskog kluba „Brzan”, pošto u svom gradu, odlukom gradskih vlasti, ne mogu da dobiju neki od raspoloživih terena u gradu.
Početak je u 15.00 časova, a tri sata ranije, na istoj lokaciji, kadetski tim Kragujevčana odigraće meč 3. kola u grupi „Jug” protiv ekipe Black Hornets iz Jagodine.
Nema sumnje da će predstojeća subota u ovom kraju Šumadije biti mali praznik američkog fudbala.